Náš příběh

Seskupení naší cimbálové muziky se formovalo poměrně dlouho. Často jsme v různém složení působili jako doprovodná muzika Souboru lidových písní a tanců Žerotín ze Strážnice. Zjistili jsme, že je nám spolu dobře a rozumíme si jak hudebně tak hlavně lidsky. Časem jsme se ustálili a v září roku 2019 si řekli své ano na naší první zkoušce u Šťastných doma v obýváku.

Velmi rádi vzpomínáme na náš první společný kšeft na Vrbovcoch, hraní na plese Purkyňova gymnázia nebo na společné zábavě během noci na Mezinárodním folklórním festivalu ve Strážnici. Když jsme u těch festivalů, máme jich za sebou opravdu hodně. Stále působíme jako doprovodná muzika SLPT Žerotín ze Strážnice. Společně jsme navštívili festivaly jak u nás, tak v zahraničí. Můžeme zmínit Mezinárodní folklórní festival v Červeném Kostelci, MFF U Zlaté stoky v Lomnici nad Lužnicí, domácí MFF ve Strážnici nebo Festival de Folklore Montréjeau ve Francii, MFF Aiud v Rumunsku či MFF v Dubnici nad Váhom v sousedním Slovensku.
V roce 2020 jsme byli osloveni kulturním domem Strážničan, v čele s paní Mgr. Olgou Floriánovou, pro doprovod účinkujících v dětské pěvecké soutěži Zpěváčci Strážnicka k poctě Vaška Harnoše. Tuto nabídku jsme s radostí přijali a bylo nám ctí vystřídat strážnickou muziku Miroslava Menšíka. Jsme rádi, že je zpěváčků mnoho a přinášejí písně, které jsou i pro nás velmi obohacující. Spolupráce s kulturním domem trvá dodnes a velice nás těší, že toho můžeme být součástí.